Nazywam się Marżolena Uniejewska

Poradnia Dietetyczna "Adiel" powstała w celu niesienia profesjonalnej pomocy ludziom, aby mogli poprzez właściwe odżywianie zdrowo żyć. Z największym szacunkiem podchodzimy do każdego człowieka uznając, że każda osoba ma inny rodzaj pracy, inne warunki życia, inne możliwości przygotowywania posiłków. Wierzymy, że człowiek bez większego trudu może odżywiać się prawidłowo, a poprzez to zapewnić swojemu organizmowi optymalne, czyli najlepsze warunki do rozwoju fizycznego, psychicznego, zdolności do nauki, a także odporności na czynniki chorobotwórcze.

Naszą pracę rozpoczynaliśmy wiele lat temu. Od samego początku wierni byliśmy nauce. Przedstawiamy Pacjentom tę wiedzę, którą nauka Dietetyka na przestrzeni wieków osiągnęła, próbując z szacunkiem rozszyfrować zamysł Boży w tej dziedzinie wobec nas ludzi. Mówiąc „z szacunkiem” mamy na myśli rzetelność badań przeprowadzanych na przestrzeni wieków, w niezależnych ośrodkach naukowych na całym świecie.

Do poradni trafiają osoby z różnymi potrzebami. Najczęściej są to osoby z nadwagą, otyłością, ale również wychudzone, bądź też z problemami zdrowotnymi, takimi jak: podwyższony poziomu cholesterolu, cukrzyca, stany przed- i pozawałowe, choroby przewodu pokarmowego (kamica, owrzodzenia, dna, choroby jelit, wątroby, trzustki...). Bardzo często odpowiadamy też na prośby dotyczące poradnictwa dietetycznego dla kobiet w ciąży, matek karmiących, dotyczące prawidłowego odżywiania dzieci od okresu niemowlęcego (po karmieniu piersią) poprzez wiek przedszkolny, szkolny do okresu dorastania, czy też dotyczące osób dorosłych i starszych. Staramy angażować się w pełni w pracę z każdym kto się do nas zgłosi po pomoc.

Zapewniamy Państwa, że regularnie superwizujemy swoją pracę (minimum co rok na Kongresach żywieniowych skupiających naukowców zaangażowanych w badania prowadzone na całym świecie)

Marżolena i Piotr UniejewscyA dlaczego nazwa Poradni to „ADIEL”

Bo lubimy, kiedy słowo ma swoje znaczenie :)
Adiel w języku hebrajskim znaczy: „Moją ozdobą jest Bóg”.

Chcemy pamiętać, że pasja i związana z nią praca,
zdrowie i możliwość pomocy innym, każde zadowolenie,
radość z tego, co robimy i każdy uśmiechnięty Pacjent
– wszystko to ma swoje źródło w Bogu!
Jest od NIEGO i od Państwa, dla nas, wyjątkowym darem i prezentem.
Bez NIEGO nic nie możemy. W NIM wszystko!

Bo tylko Bóg jest Twórcą tego, co udaje nam się zrobić prawdziwie
Dobrze, czyli Pięknie! :)))

Słowo Adiel ma nam też przypominać,
że chcemy walczyć z samym sobą :),
żeby w całym naszym życiu, nigdy nie iść na skróty!
Żeby nasza praca była radosną służbą,
żeby nigdy spotkanie z drugim Człowiekiem nie było czymś innym
niż nasze wyobrażenie o tym, co sprawia Bogu radość :)
Żeby zawsze między nami samymi, między nami a bliskimi nam,
ale też między nami, a Osobami zadanymi nam w pracy
– był tylko ON. Nikt inny.
Amen! :))